Yılmaz Büyükerşen’den ‘AKP ve MHP’yi destekleyelim diyen’ İyi Partili Hatipoğlu’na: Güldüm geçtim

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, İyi Parti Eskişehir Milletvekili Nebi Hatipoğlu’nun, önceki gün yaptığı partisinin yerelde AKP ve MHP ile ittifak yapma çağrısına yanıt vererek, “Zengin çocuk siyasette nasıl konuşursa o öyle konuşmuş. Ne diyeceksiniz? Sadece güldüm geçtim” dedi.

Sözcü’den Saygı Öztürk’e konuşan Yılmaz Büyükerşen, “Aslında bu açıklamaya İYİ Parti Genel Başkanı sayın Meral Akşener’in de kızdığını tahmin ediyorum” diyerek şu ifadeleri kullandı:

Hatipoğlu, çok varlıklı birisi. Milletvekili olunca kendi kafasına göre İYİ Partiyi idare edeceğini, İYİ Partinin onun dediği gibi hareket edeceğini zannediyor. İYİ Partide kendisini çok büyük söz sahibi zannediyor. İşte cevabım bu. Başka ne diyeyim? Hakikaten biz güldük geçtik. Çünkü, bu sözler ancak varlıklı ve acemi bir politikacının söyleyebileceği sözlerdir

“Sadece biz değil, Eskişehirliler güldü. Okuyanlar güldü” diyen Büyükerşen, “Partisinin yönetiminden gayrı böyle laf edilebilir mi? Sorumsuzca. Azıcık siyasette hafızası, mantığı olan, aklı olan böyle söz etmez. Hele ki yeni seçilmiş bir milletvekili isen. Hadisenin politikasını etkileyecek birtakım sözler. Yemin ediyorum ve tahmin ediyorum ki Genel Merkez başta Meral Hanım olmak üzere onların canı da sıkılmıştır. Eskişehir’i de, Eskişehir de ki siyaseti de bilirler. Beni de bilirler. Eskişehir de ki Belediye Başkanını, CHP’lileri de Meral Hanım da bilir.” dedi. 

TIKLAYIN | İyi Partili Hatipoğlu’ndan ittifak çıkışı: CHP’den sadece köstek gördük, AKP ve MHP’yi destekleyelim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx