Yeniden Refah’tan Urfa’da gövde gösterisi: İzollere karşı Bucaklar

AK Parti’den istifa ederek Yeniden Refah Partisi’nin Siverek Belediye Başkan Adayı olan Hasan İzol’un merkez seçim ofisinin açılışına binlerce kişi katıldı. Miting alanına dönüşen büro açılış törenine ilgi büyüktü.

Açılışa katılan Yeniden refah partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kasım Gülpınar’ı Siverek’te binlerce kişi karşıladı.

Seçim İrtibat Büro açılışında Siverek’in ayağına gelen fırsatı kaçırmayacağını ifade eden Gülpınar, “Siverek insanı zeki, ferasetli ve basiretlidir. 31 Mart günü sandığa gittiğinde de bu feraset, basiret ve zekasını gösterecektir” açıklamasında bulundu.

Gülpınar, büro açılışının ardından kültür merkezinde Siverek Belediye Başkan Adayı Hasan İzol’un Proje Tanıtım toplantısına da katıldı. Yoğun katılımın gerçekleştiği Proje Tanıtım toplantısında Hasan İzol’un Projelerini dinleyen Gülpınar; projelerin sürdürülebilirlik açısından Siverek’e yakışır projeler olduğunu ve Siverek’in gelişimi ve dönüşümüne fayda sağlayacağını belirtti.

İZOLLER’E KARŞI BUCAKLAR YARIŞIYOR

Geçtiğimiz ay AK Parti’den istifa eden Hasan İzol, Yeniden Refah Partisi (YRP) Siverek Belediye Başkan adayı olmuştu. AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olan İzol, daha önce Siverek Belediye Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmüştü.

AK Parti de Siverek’te Bucak aşiretinden bir ismi aday olarak sahaya sürdü. Urfa’da köklü bir geçmişe sahip olan Bucak aşiretinin önde gelen isimlerinden Ali Murat Bucak, AK Parti’nin Siverek Belediye Başkan adayı oldu. Ali Murat Bucak’a 2019’da CHP’den Siverek Belediye Başkan adayı olan Mehmet Fatih Bucak’tan da destek geldi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx