Mahmut Tanal: “İktidarda CHP varmış gibi…”

CHP’li Mahmut Tanal, dün sosyal medya hesabından, “Dün AKP ve Suriyeliler kutlamalar yaptı . Bugün ne değişti; peynir, kıyma, süt, yumurta, zeytin, bulgur, makarna, zeytin yağı, şeker mi ucuzladı. Enflasyon mu düştü. Faizler mi düşecekti. Dolar mı düşecekti, sığınmacılar mı ülkelerine gideceklerdi…. Ne oldu? Dün neyi kutladınız. iyi geceler” şeklinde bir paylaşım yaptı.

Tanal’ın bu paylaşımın altına Şemsettin Arslanhan ismindeki bir kişi, “Urfa-Akçakale arası sırat yoluna bir el atsanız” şeklinde yorum yaptı. Yanal ise bu yorumu alıntılayarak, “Oy verdiğiniz AKP yapsın. Engelleyen mi var” şeklinde cevap verdi.

Sosyal medyada tartışma konusu olan bu cevaba ilişkin Tanal bugün sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Açıklamasında bu kişinin AKP Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı olduğunu ifade eden Mahmut Tanal’ın açıklaması şöyle:

“2 Nisan’da Cumhurbaşkanı Adayımız, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na hakaret edip, ‘En iyisi biz yine RTE diyoruz’ tweeti atan AKP Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı, yıllardır yapılmayan Şanlıurfa-Akçakale yoluyla ilgili muhalefet milletvekili olarak benden hesap sormaya kalkışmış!

AKP Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı, iktidarda CHP varmış gibi bir üslup takınarak, ‘Seçim geride kaldı. Şu Urfa-Akcakale arası sırat yoluna bir el atsanız’ sözleriyle yol meselesini benim çözmemi istiyor.

Daha yeni seçim bitti. AKP, Şanlıurfa’dan 8 milletvekili çıkardı.

Meclis çoğunluğu Cumhur İttifakı’nın elinde. Erdoğan tekrar cumhurbaşkanı oldu.

Maalesef iktidar yetkisi bize verilmedi.

AKP Milletvekili Aday Adayı’nın, iktidar yetkisini elinde bulunduran kendi partisine, ilgili bakanlığa, Cumhurbaşkanlığı’na çağrıda bulunması gerekmez miydi?

Harcama yetkisi ve bu tür çalışmaları yapma görev ve yetkisi, AKP iktidarında. Akçakale yolu başta olmak üzere Şanlıurfa’nın kronikleşmiş sorunlarına çözüm üretmesi gereken AKP’dir. 22 yıldır AKP ne istediyse Şanlıurfa verdi. Belediyeler, bakanlıklar, kamu kurumları, hepsi AKP’nin emrinde.

2021’DE AKÇAKALE YOLUNU GÜNDEME GETİRDİM, BAKANLIK VE TROLLER BENİ HEDEF ALDI!

Kaldı ki bahsedilen Akçakale-Şanlıurfa kara yoluna ilişkin de muhalefet milletvekili olarak zamanında görevimi yaptım. 2021 yılında çözüm konusunda iktidarı göreve davet ettim.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, açıklama yaparak, halk diliyle ‘konuyu abarttığımı’, söz konusu yolda önlem gerektirecek kadar trafik kazası yaşanmadığını iddia etti.

Sonrasında troller harekete geçti ve şahsımı hedef aldı.

Şu da bir gerçek ki AKP, halka hizmet etmiyor. Hele oylar çantada keklik görüldüğü için Şanlıurfa merkez ve ilçelerine hiç hizmet götürülmüyor.

Akçakale’den de Erdoğan’a rekor oy çıktığı için AKP, ‘Akçakale’nin hiç sorunu yok. Bunlar bizden memnun’ algısıyla hareket etmiş oluyor.

AKP yine Şanlıurfalılara ikinci sınıf muamelesi yapmaya devam edecektir. AKP iktidarı, kronik sorunlarını çözmeyecektir.

Biz ise muhalefet görevimizi layıkıyla yerine getireceğiz.

Yapılması gereken hizmetler ve çalışmalar konusunda hesap sorulması gereken adres, AKP iktidarıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir