Celal Şengör, Ülkelerin Yeri Değişecek Dedi: Türkiye’nin Gelecekte Hangi Ülke İle Kara Komşusu Olacağını Açıkladı

Bilim insanları, her 600 milyon yılda bir yeni bir süper kıtanın oluştuğunu ve sonuncusunun 300 milyon yıl önce oluşan Pangea olduğunu belirtirken, yer bilim uzmanı Celal Şengör, yaptığı açıklama ile bu değişimden en çok etkilenecek ülkelerden birinin Türkiye olduğunu belirtti.

AMERİKA VE ASYA KITASI BİRBİRİYLE ÇARPIŞACAK

Dünyanın ısı kaybı yaşadığını belirten Şengör, yaşanacak değişimler için şu ifadeleri kullandı:

“Bir su kaynatın ve üzerine bir şeyler koyun, fark edeceksiniz ki bunlar yerlerinde durmuyor. Aynı şekilde kıtalar için de yaşanan bu.

Biliyorsun bilimsel çalışmalara göre çok yeni modeller yayımlandı dünya gelecekte nasıl olacak diye. Amerika kıtası ile Asya kıtası çarpışacak ve yeni bir Pangea oluşacak. Dev bir kıta ortaya çıkıyor ve Hint Okyanusu’nda Antarktika geliyor ve orada bir Akdeniz oluşuyor. Bizim bugünkü Akdeniz kapanıyor çünkü Afrika bastırıyor.

TÜRKİYE LİBYA İLE KARA KOMŞUSU OLACAK

10 milyon sene sonra Türkiye, Libya ile birleşecek ve kara komşusu olacağız. Yavaş yavaş Doğu Akdeniz tamamen kapanacak.

Avrupa parçalanacak. İsviçre’nin kuzeyinden Frankfurt ve oradan Hollanda tarafına doğru yavaş yavaş ayrılıyor Avrupa. Batı Avrupa bir ada haline gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir