Analist: Bu 2 Altcoin Büyük Hareketler İçin Hazırlanıyor!

Kripto para piyasası haftaya sakin başlasa da güç belirtileri göstermeye başladı. Bitcoin ve büyük ölçekli bir çok altcoin yeşil bölgede ilerliyor. Bununla birlikte bu yükseliş ivmesini ne kadar süreceği belirsiz. Ancak Captan Faibik takma adlı analiste göre, altcoin yatırımcılarının sabırlı olması gerekiyor. Analist, altcoin piyasasının yakında yeni bir ralliye başlayacağını tahmin ediyor. Ayrıca analist, muazzam yükseliş potansiyeline sahip iki altcoinden bahsediyor. Analist Victor Olanrewaju ise her iki tokenin tekniklerini değerlendiriyor.

Popüler altcoin için rotada 333 dolara var mı?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Solana düştüğü diplerden muhteşem bir geri dönüş yaptı. Bu süreçte SOL fiyatı 20 dolar seviyelerinden 120 dolara kadar yükseldi. Ancak, daha sonra irtifa kaybetti. Bununla birlikte, Blockchain’deki meme coin’lerin de rüzgarıyla yeniden 100 doları üzerine çıkmayı başardı. Captan Faibik’e göre SOL 333 dolara doğru yol alıyor. Bu bağlamda analist, “Solana 333 dolara giden yolda” şeklinde bir paylaşım yaptı. Analist ayrıca, SOL’un azalan bir hareketten çıktığını gösteren 3 günlük bir grafik paylaşarak tahminini savundu.

Kaynak: Captan Faibik

Solana, son zamanlarda önemli bir düzeltme yaşadı. Ancak son 24 saat fiyat hareketi için olumlu geçti. Bu yazı itibariyle SOL’un fiyatı 103,25 dolar seviyesinde. Ayrıca altcoin, günlük bazda %6,81’lik yükseliş gördü.

SOL teknik görünümü

SOL’un 4 saatlik grafiği, piyasa yapısının düşüş durumunu terk ettiğini ve yükseliş yönünde ilerlediğini doğruluyor. Grafik ayrıca, SOL’un aşılması zor bir engel gibi görünen 99,23 dolar direncini temizlediğini gösteriyor. SOL aynı ivmeyle devam ederse, bir sonraki ana direnç olan 108,53 doları aşması mümkün. Birikim/Dağıtım (A/D) çizgisini kullanan teknik gösterge, boğaların ayıların momentumun kontrolünü ele geçirmesine direndiğini gösterdi. Ancak, SOL 333 dolara ulaşmayı planlıyorsa, talebin olduğundan çok daha yüksek olması gerekiyor.-

SOL 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Kısa vadede, RSI’ın durumuna baktığımızda altcoin fiyatının 150 dolara yükselmesi mümkün. Yazı sırasında, RSI alım baskısının son derece yüksek olduğunu gösteriyor. Bu arada fiyat geri çekilse de, 100 dolardaki destek SOL’un hareketini sürdürmesine yardımcı olabilir.

Analist Chanilink (LINK) için de büyük bir hamle bekliyor!

Captain Faibik ayrıca LINK’in de ralliye hazır olduğunu söylüyor. Bu bağlamda analist, “LINK bir sonraki büyük hamle için hazırlanıyor” diyor.

LINK de fiyat 15 doların üzerine çıktığı için SOL’a benzer bir yapıya sahip. Hareketli Ortalama Yakınsama Sapması (MACD) pozitif bölgeye geçti. Ayrıca, 12 EMA (mavi) ve 26 EMA (turuncu) sıfır histogram noktasının üzerinde. Bu durum, alıcıların satıcıları geride bıraktığı anlamına geliyor. Bu durum devam ederse, altcoin fiyatının ilk olarak 16,50 dolara ulaşması mümkün. MACD gibi Chaikin Para Akışı (CMF) da pozitif bir bölgeye yükseldi. Bu hareket, LINK’in yakında büyük bir hareket için hazırlandığı düşüncesini doğruluyor.

LINK 4 Saatlik Grafik. Kaynak: TradingView

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx