AK Parti Diyarbakır BŞB Adayı Mehmet Halis Bilden’den CNN Türk’te önemli açıklamalar

İşte Bilden’in konuşmasından satır başları;

Bir sürü kentimizde raylı sistemler var. Neden Diyarbakır’da olmasın? Diyarbakır’ı dünya şehri yapmak istiyoruz. Kuran’da ismi geçen iki peygamberimizin kabri Diyarbakır’da. Biz neden Diyarbakır’a turist çekemiyoruz. 31 Mart’ta benim hemşehrilerim eser belediyeciliğine onay verecek.

DİYEK’LER KURUYORUZ

17 ilçemiz var ve her ilçeye bu merkezlerden yapacağız. 50’ye yakın branşta kurs vereceğiz. Dil eğitimi vereceğiz. Dünyanın her tarafına gidecek gençlerimiz. O zaman Diyarbakır’a akın akın turist gelecek. 14 tane Burada peygamber kabirleri var, Çayönü, Urfa’daki Karahan Tepe’den önce en eski yerleşim yeriydi. İnsanoğlunun buğdayla tanıştığının belgeleri çıktı. Silvan’da Malavadi Köprüsü var. Biz bunları tanıttığımız zaman 20 milyon turist çekeriz dedim, az bile dediler 50 milyon turist çekilir.

DİYARRAY GELECEK

40 kilometre raylı sistem yapacağız Diyarbakır’a. İstanbul’da Marmaray var biz de Diyarray yapacağız. Turizmcilere arsalarını bedava vereceğiz. 31 Mart’ta da problemsiz seçimi yapalım ve AK Parti adaylarının tercih edileceğinden şüphem yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx