ABD’de silah tartışması

Florida Santa Rosa Şerifi Bob Johnson, 2022 yılında düzenlenen bir basın toplantısında halka kanuni haklarını hatırlatarak, “Biri evinize girmişse, onu öldürmek üzere ateş etmenizi memnuniyetle karşılarız. Aslında bunu yapmanızı tercih ederiz.” dedi.

YENİDEN GÜNDEM OLDU

Johnson’un sözleri New York’ta bir kadının evini işgal eden yabancıları mülkünden çıkarmaya çalıştığı için tutuklanması üzerine yeniden gündeme geldi.

Bugün de sözlerinin arkasında olduğunu söyleyen Şerif Johnson, ev sahiplerinin hanelerine tecavüz edenleri öldürülmesinin kamu maliyesine faydasının olacağını, böylelikle cezaevinde suçluları beslemek zorunda kalmayacaklarını tekrarladı. Johnson bu sözleri ettiği tarihten bu yana bölgesinde hiçbir haneye tecavüz vakasının işlenmediğini iddia etti.

DİĞER EYALETLERİ SUÇLADI

Johnson Florida eyaletinde bunun suç olmadığını belirtirken, diğer eyaletlerde insanların silah sahibi olmaktan ve kendilerini korumaktan korktuklarını için suç oranlarının yüksek olduğunu öne sürdü. Johnson’un yeni açıklamı bir çok destekçi bulurken bir çok kişi tarafından da eleştirildi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx