Üniversite öğrencisi Özhan’ın organları bağışlandı

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde denizde boğulma tehlikesi geçiren ve tedavi gördüğü hastanede beyin mevti gerçekleşen üniversite öğrencisi Özhan Ulusoy’un organları öbür hastalara umut olacak.

Ulusoy, tedavi gördüğü Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sıhhat Uygulama ve Araştırma Merkezinde müdahalelere karşın hayatını kaybetti.

Ulusoy ailesi, oğullarının organlarını bağışladı.

Üniversitenin toplumsal medya hesabından yapılan paylaşımda Ahmet Erdoğan Sıhhat Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Optisyenlik Programı’nda tahsil gören Ulusoy’a Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır dileğinde bulunuldu.

Değirmenağzı Plajı’nda 25 Mayıs’ta arkadaşlarıyla serinlemek için denize giren Özhan Ulusoy bir müddet sonra boğulma tehlikesi geçirmiş, durumu fark eden etraftakilerin ihbarı üzerine bölgeye sıhhat, polis, AFAD ve kıyı güvenlik takımları sevk edilmişti.

Etraftakilerin yardımıyla denizden çıkarılan ve sıhhat takımlarınca kalp masajı yapılan Ulusoy, Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Sıhhat Uygulama ve Araştırma Merkezine kaldırılmıştı.

ZBEÜ Sıhhat Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Doç. Dr. Özcan Pişkin, “Organ bağışları hayati kıymete haiz. Bilhassa kişinin hayattayken, organlarını bağışlaması epey kıymetli. Kalp, kornea üzere dokular son derece kıymetli. Zira bu tip doku ve organları canlı bireylerden alamıyoruz. Tıbben mevti gerçekleşmiş şahısların ailesinin organ bağışı yapması bu yüzden epeyce kıymetli. Annesi, oğlunun, ‘Başıma bir şey gelirse organlarımı bağışlayın’ dediğini söyledi. O yüzden başta annesine ve ailesine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.