Türkiye’nin en emsal ikizleri belirli oldu

Ünye Belediyesi 21. Kültür, Sanat ve Turizm Şenliği içerisinde düzenlenen “En Emsal Türkiye İkizler Yarışması” ülkenin birçok noktasından gelen ikizleri bir ortaya getirdi. 2014 yılında Ünye’de yaşayan tek yumurta ikizleri Talip ve Ahmet Aydın kardeşler tarafından toplumsal medya üzerinden ilişki kurularak Türkiye’nin dört bir köşesinden tek yumurta ikizleri müsabakası başlatıldı. Ünye Belediyesi’nin dayanaklarıyla devam eden ve altıncısı düzenlenen müsabakada 30 ikiz heyet karşısında kendilerini gösterdi.

Benzerlikleri ile birbirinden ayırt etmenin bir oldukça sıkıntı olduğu ikizlerin ortasında heyet üyeleri kimi vakitlerde seçim yapmakta zorlanırken, Türkiye’nin en misal ikizleri ise 12 yaş üstü kategoride 28 yaşında Ayten Keskin ve Gülten Abasız kardeşler ile 12 yaş altı kategoride 3 yaşında Yavuz Ali ve Ebu Bekir Işık oldu.


“TÜRKİYE’DEN HER İKİZİMİZİ ÜNYE’YE BEKLİYORUZ”

Türkiye En Benzeri İkizler Müsabakası nedeniyle her kentten ikizlerin gelerek müsabakalara dâhil olabileceğini söyleyen Ünyeli ikiz Ahmet Aydın, “2014 yılında başlatmış olduğumuz en misal ikizler yarışını 2016 yılında Türkiye en misal ikizler yarışı olarak geliştirdik. Şu an altıncısını icra ettik ve katlımlar ise çok hoştu. İnşallah önümüzdeki yarışmalarımızda Türkiye’nin her vilayetinden buraya ikizlerimizi bekliyoruz. Biz onların masraflarını gerekirse karşılayarak daha büyük bir tertip yapmayı düşünüyoruz” dedi.


En misal ikizlerin 12 yaş üstü ve 12 yaş altı kategorilerinde yarıştığını tabir eden başka ikiz Talip Aydın ise “Bütün Ünyelilere, ikiz kardeşler, anneler ve babalarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bizi kırmadılar ve güvendiler. Ailelerimiz yarışmak için çocuklarını ve kendilerini buraya getirerek bizlerle birlikte oldular. Yeniden bizlere bu tertipte maddi takviyelerini esirgemeyen Ünye Belediye Liderimiz Hüseyin Tavlı’ya, lider vekilleri ve çalışanlarına teşekkür ederiz. İkizler, 12 yaş kümesi ve altı ile 12 yaş üstü başka yarıştı. Bunlardan birinci, ikinci ve üçüncülerine kupa ve çeşitli altınlarla ödüllendirdik. En az 25 yarışmacımız 12 yaş altı kümesine katıldı. 5 yarışmacımız 12 yaş üstüne katıldı” diye konuştu.

Türkiye’nin En Emsal İkizler Yarışı jüriliğini ise Aile Doktoru Yasemin Şahin, Aile Tabibi Saygıdeğer Ünsal, Ünye Kent Kurulu Lideri Sevindik Diktepe ile Ünye Belediyesi Plan ve Proje Müdürü Sibel Cerrahoğlu yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.