Tofaş rekor fiyata alıcı buldu: 250 bin lira

Türkiye’nin uzun yıllardan beri en çok tercih edilen otomobillerinden birisi olan Tofaş’ın Doğan L model araba rekor fiyata satıldı.

250 bin liraya satılan 1991 model, 7 bin kilometredeki araba 24 yıldır trafiğe çıkartılmıyor. Fabrikadan çıktığı üzere orjinal bir formda duran araba lastiklerinin yere değmemesi için de sehpa üzerinde tutuldu.

250 bin liraya satıldı

Arabası rekor fiyata satın alan galerici Sedat Oymak, 250 bin liradan satın aldığı arabasını koleksiyonunda sergileyeceğini söyledi.

“Aracın sıfır olması bizi cezbetti”

Sedat Oymak yaptığı açıklamada, Birebir araçların Murat 131 Murat 124 serisi var bizde. Onların yanına da bunları almaya karar verdik. Koleksiyonumuza bir araç daha kattık. Bu otomobilin da sıfır olması bizi çok cezbetti. Fiyat olarak bu arabayı 250 bin liraya aldık. Otomobil fiyatlarının baya bir yükselmesinden ötürü gönül istiyor ki daha ucuz almak fakat emsali ve gibisi olmadığı için Türkiye’deki tek sıfır araç olduğu için o parayı verdik. dedi.

“Dostane ticaret oldu”

Aracın eski sahibi Fatih Yunus Hoş ise,Dostumuzu kıramadık. O da bizim üzere otomobilin pahasını bilen bir insan. Otururken biran da ‘ben otomobilimi alacağım’ dedi. Bizde kıramadık güle güle hayrını görsün. 250 bin liraya verdik aracı dostça bir ticaret oldu. Kendi otomobil koleksiyonuna bunu da kattı. Allah yerine yakıştırsın.diye konuştu.

“Fabrikadan çıktığı gibi”

İHA’ya konuşan Hoş, Yanılgı, boya, ezik, çizik yok. Fabrikadan çıktığı üzere bir araç yaklaşık bir buçuk yıldan beri de bendeydi. İçeride sehpanın üzerinde yatıyordu sıfır araç neyse o. Bir yerinde yanılgı, kusur, deformasyon yok. Aracına a’dan z’ye kefilim. biçiminde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.