Terör örgütü yandaşları İsveç’te şov yaptı: NATO başvurusu geri çekilsin

Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’ya yönelik başlattığı harekatın akabinde İsveç ve Finlandiya kendilerini garanti altına almak maksadıyla NATO’ya resmi müracaatta bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu adımın akabinde, “Biz şu anda İsveç ve Finlandiya ile ilgili gelişmeleri takip ediyoruz lakin olumlu bir fikir içerisinde değiliz. Teröristleri teslim etmeyeceklerine dair bildirileri var. Bu iki ülkenin NATO’ya girmelerine ‘Evet’ demeyiz” açıklamasında bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu açıklamaları sonrası İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde, ülkesinin PKK’yı Türkiye’den sonra terör örgütü listesine alan birinci ülke olduğunu, bu duruşun değişmediğini öne sürdü.

Öte yandan PKK sözcüsü Zagros Hiwa, İskandinav ülkelerine seslenerek “Erdoğan’ın baskısına boyun eğmeyin” daveti yaptı.

“NATO BAŞVURUSU GERİ ÇEKİLSİN”

Gelişmelerin akabinde İsveç’in Göteborg ve Malmö kentlerinde şov düzenleyen terör örgütü PKK/YPG yandaşları, İsveç’in NATO üyesi başvurusunu geri çekmesini istedi. ‘Hepimiz PKK’yız hepimiz PKK’lıyız’ sloganı atan terör yandaşları, örgütün elebaşı Abdullah Öcalan ve terör örgütünün simgesini taşıyan paçavralar taşıdı.

Sol Parti Süryani asıllı Milletvekili Tony Hadaou’dun dayanak verdiği şovda İsveç’in, Türkiye’ye verdiği odunların durdurulması istendi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.