Taban Fiyat Tespit Kurulu toplandı

Bakan Vedat Alim’in açıklamalarından satır başları;

Asgari fiyatta güncelleme gereksinimi ortaya çıkmıştır. 

Döviz fiyatlarındaki dalgalanmaları dikkate aldığımız vakit enflasyondaki dalgalanmayı gördük. Türkiye gayrete devam ediyor. 

TÜRK-İŞ Lideri Ergün Atalay’ın açıklamalarından satır başları;

Uzun yıllar sonra birinci sefer taban fiyatla ilgili bir toplantı yapıyoruz. Haziran ayı sonlarına gerçek. Son 5 aydır enflasyonda olan yüksek artış bilhassa besinde olan yüksek artıştan kaynaklanan bir iş. Bizi buraya davet ettiğiniz için teşekkür ediyorum. 3600’ü uzun yıllar çalıştınız, düzenleme var. Minimum fiyatta Ocak’ta hoş artırım yaptık fakat besindeki enflasyonla eridi. Sabit gelir, dar gelirli, emekli ve çalışanlar en büyük düşünceyi çeken kısımlar. Savaş, kovid bitmedi biliyorum. Bizim burada son geçen hafta Cumhurbaşkanını ziyaretinin akabinde bu toplantı organize edildi. Temennim oluşan enflasyon çerçevesinde kamuoyunu, minimum ücretliye nefes aldıracak bir düzenleme olur diye istek ediyorum. 

TİSK Lideri Burak Akkol’un açıklamalarından satır başları;

Sık gündeme gelen Emtia, güç fiyatları dünyada ve ülkemizde kolay olmayan meçhul devirlerden geçiyoruz. Minimum Fiyat yıllık belirleniyor lakin güçlü mutabakatla orta bir Artırım gereksiniminde mutabık olduk. Buraya severek isteyerek geldik. Vatandaşlarımızın taleplerinin karşılanması için buradayız. Yanı başımızda bir savaş var. Vatandaşlarımızı etkiliyor, işi sahiplerini ve şirketleri de etkiliyor. İstikrarlı bir minimum fiyat tespiti yapılması konusunda TİSK elini taşın altına koyacaktır. 20-30 yıldır konuşulan kimi şeyler hayata geçti. Çok hoş bir yüzde 50 net artırım yapıldı. Taban fiyattan vergi alınmaması konusunu bu komite hayata geçirdi.

 

 

AYRINTILAR GELİYOR…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.