Ricardo Quaresma’nın emekli olmaya niyeti yok

Muhteşem Lig takımlarından Beşiktaş’ın formasını giymiş ve ismi efsaneleşmiş olan Ricardo Quaresma, mesleği hakkında çarpıcı bir açıklama yaptı.

Türkiye’de siyah-beyazlı kulübe ismini altın harflerle yazdırdıktan sonra bir dönem da Kasımpaşa’da misyon yapan Ricardo Quaresma, 2 yıl evvel ülkesi Portekiz’e geri dönmüştü.

Portekiz Ligi’nden Vitoria Guimaraes’le anlaşmış olan yıldız futbolcu, Porto’nun şampiyon olması ve dönemin da sonuna gelinmesi ile gruptan ayrıldığını açıkladı.

“Vitoria grubundan ayrıldım”

Portekizli oyuncu toplumsal medya hesabından yayınladığı görüntüde, “Vitoria ile kontratım sona erdi ve gruptan ayrıldım. İtiraf etmeliyim ki kadroya daha fazla katkı sağlamak isterdim. Saha dışında da üzerime düşeni yaptığımı düşünüyorum. Taraftarlara, bana gösterdiği sevgi ve gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkür ediyorum.” dedi.

“Emekli olmanın vakti gelmedi”

Emeklilikle ilgili de açıklamaya da yer veren 38 yaşındaki futbolcu, “Sizin de bildiğiniz üzere, mukavelemi bir yıl daha uzatabilirdim fakat Vitoria’nın yaşadığı ekonomik zorluklara kayıtsız kalamazdım. Gruptan ayrılarak kulübe az da olsa katkı sağlayabilirim ve tasarruf etmelerine yardımcı olabilirim. Emekli olmanın vakti şimdi gelmedi. Futbol oynamak ve beni keyifli eden şeyleri yapmaya devam etmek istiyorum.” tabirlerini kullandı.

26 maçta forma giydi

Quaresma, bu dönem kadrosu ile 26 maça çıktı. Takımına 2 gol, 1 asistlik katkı sağladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.