Polis görür görmez tanıdı! Adeta meslek haline getirmiş…

Gaziantep’te telefonla aradığı şahsa kendisini savcı olarak tanıtıp suçlamalar yönelten dolandırıcı, ikna etmeyi başardığı vatandaşı 356 bin lira dolandırdı. Güvenlik kameralarını inceleyen polis, dolandırıcılığı adeta meslek haline getiren H.K.’yı tespit edip operasyon başlattı. Kısa müddette yakalanan H.K. çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Gaziantep’te, bir vatandaş polise başvurup, telefonla arayan kişinin kendisini savcı olarak tanıttığını, kendisine terör örgütü ile irtibatı bulunduğu suçlamasını yönelttiğini, bundan kurtarmak için para istediğini, kendisinin de meskende bulunan 356 bin lirayı söylenen yere bıraktığını, bir daha da kendisine ulaşamadığını belirterek şikayetçi oldu.

MESLEK HALİNE GETİRMİŞ

Asayiş Şube Müdürlüğü grupları, paranın bırakıldığı bölgedeki güvenlik kamerası kayıtlarından, şüphelinin ‘nitelikli dolandırıcılık’ başta olmak üzere çok sayıda cürüm kaydı bulunan H.K. olduğunu belirledi.

Polis, dolandırıcılığı adeta meslek haline getiren H.K.’yı düzenlediği operasyonla yakalayarak gözaltına aldı.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen H.K., çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine konuldu. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.