Ordu’da ‘Anne’ diyen kuzu ve sahibinin dostluğu

Ordu’nun Çamaş ilçesinde yaşayan Hüsne Gül’ün “Anne” diyen Boncuk isimli kuzusu ile ortasındaki dostluk, görenlerin yüzünü güldürüyor.

Hüsne Gül, çocukları okula gittiğinden ötürü evlatlarının yokluğunu hissetmemek için eşinden kuzu istedi. Gül, bir buçuk aylık iken aldıkları, meskeninde beslediği ve Boncuk ismini taktığı kuzuyla arkadaş oldu.

Geçtiğimiz günlerde bir komşusuna misafirliğe giden Gül, dışarıda bekleyen Boncuk’un “Anne” diye meleme sesini duyunca şaşkına döndü.

Hüsne Gül, kuzusunun her anne diye melemesi üzerine gereksinimlerini karşıladığını belirtti.

“Kuzum anne diye bağırmaya başladı”

Daha öncede birinci kere bu türlü bir kuzu gördüğünü, bunun kendisi ve konuttaki herkes için şaşırtan olduğunu belirten 48 yaşındaki Hüsne Gül, “Çocuklarım okula gidince yalnız kaldım ve eşimden bakmak için kuzu istedim. Bir buçuk aylık olarak aldım ve bakıyorum.Kendim istedim eşimden ve canımın sıkkınlığını kuzum boncuk ile geçirmeye başladım. Bir köye gitmiştik komşumuza. Kuzumu dışarı bıraktık sonrasında peşimden anne diye bağırmaya başladı. Çok şaşırdım ve çok memnun oldum.” dedi.


“Ömrünün yettiği kadar boncuğa bakmak istiyorum”

İHA’nın haberine nazaran; kuzusunu çok sevdiğini söz eden Hüsne Gül, “Genelde beşerler kedi ve köpek sahiplenirler. Ben ise kuzu sahiplenmek istedim. Ben nere gidersem kuzum Boncuk da benimle geliyor. İsmiyle çağırdığımda çabucak yanıma geliyor.


Ömrümün ve ömrünün yettiği kadar boncuğa bakmak istiyorum. Kimseye vermem ve kendim bakacağım. Beslenmesine çok dikkat ediyorum. Mahallede yaşayan herkes kuzumu çok seviyor. Günümün büyük bir kısmını onunla geçiriyorum. Anne demesinden ötürü da çok memnunum.” şeklinde konuştu.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.