Merih Demiral, Ronaldo anısını anlattı: Görünce şok oldu

Bu dönem 50’nin üzerinde maça çıkan, A Ulusal Takım ve Atalanta’nın başarılı futbolcusu Merih Demiral kısa müddet evvel toplumsal medyadan evlendiğini ve baba olduğunu duyurmuştu. Ulusal futbolcu Fanatik’e açıklamalarda bulundu. Başarılı futbolcu Ronaldo ile ilgili farklı anısını anlattı.

“50’NİN ÜZERİNDE MAÇA ÇIKTIM”

“Kariyerimde en çok maç oynadığım dönemi geride bırakıyorum. Ulusal ekiple birlikte 50’nin üzerinde maça çıktım. Çok fazla maç oynadım. Kendimi geliştirme fırsatım da oldu. Maçlarda ve idmanlarda eksik taraflarımı kapatmaya çalıştım. Bu dönem hem Şampiyonlar Ligi, hem de Avrupa Ligi’nde çeyrek final maçları oynadık. Benim için çok hoş deneyim oldu. Daha güzel bir dönem geçirebilirdik lakin olmadı. Lakin ilerleyen yıllarda çok başarılı olabilecek bir kulüp.”

“MANCHESTER MAÇINI UNUTAMAM”

Şampiyonlar Ligi’de bu dönem Old Trafford’ta oynadığımız maçın birinci yarısı benim için düş üzereydi. Esasen “Düşler sahnesi” diyorlar stada. Bu türlü bir atmosferde oynamak ve gol atmak büyük sevinç. Ayrıyeten savunmada bir müdahalem var. Tüm bunları o kalabalığın önünde yapmak benim için gurur verici. Küçüklükten beri hayalini kurduğum statta bu türlü bir performans ortaya koymak benim hayatım boyunca unutamayacağım bir şey.

“BAKLAVA VE LOKUMU ÇOK SEVİYORLAR”

Tesis çalışanlarıyla da aram yeterli. Türkler hakkında ne düşündükleri aslında benim bıraktığım izlenime bağlı. Ben de o yüzden yaptığım her şeye çok dikkat ediyorum. Onlar da sağ olsun beni çok seviyor ve benimsiyorlar. Fırsat buldukça onları yemeğe çıkartıyorum. Ben de onlarla olmaktan ötürü memnunum. Daima Turko diye hitap ediyorlar zati. Türkiye’den her dönüşümde elimde baklava ve lokumlarla dönüyorum. Çok beğendiler ve her dönüşümde kesinlikle istiyorlar. Bizim aşçımızın yaptığı bir risotto var çok meşhur. Her maçtan evvel kesinlikle yiyoruz.

MERİH’İN UNUTULMAZ RONALDO ANISI

Ronaldo çok özel bir insan. Bu dönem çok fazla karşılaştık. Hem United hem de Portekiz’e karşı uğraş ettim. Benim hayatımda da kıymetli bir role sahip. Benim için Juventus’da yaptıkları çok kıymetli. Hala irtibat halindeyiz. Kendisiyle şöyle bir anım var. Ben Fenerbahçe alt yapısında oynarken odamda onun ballon d’or kazandığı ve ağladığı anların fotoğrafını çekmiştim. 2014 yılıydı galiba. Grup arkadaşı olduğumuzda bunu ona göstermiştim. O da şok olmuştu. O vakit büyük futbolcularla oynamayı hayal ediyordum tabi ki. Bunu yaşayınca, kendisiyle kadro arkadaşı olunca bu kere çok keyifli oluyorsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.