KKTC’deki Fenerbahçeli taraftarlardan depremzede çocuklara oyuncak desteği

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Fenerbahçeliler Derneği, Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen çocuklar için oyuncak bağışında bulundu.

Başkent Lefkoşa’da faaliyet gösteren dernek, üyelerinden ve bağışçılarından kampanya ile topladığı oyuncakları, KKTC’de bulunan depremzede çocuklara iletilmek üzere Lefkoşa Türk Belediyesine teslim etti.

Kampanyaya katılan bazı çocukların oyuncakların üzerine “Güzel düşün, güzel olsun” şeklinde mesaj yazdıkları görüldü.

KKTC Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Soykan Özdamar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, depremin ilk gününden itibaren Lefkoşa Türk Belediyesi ile işbirliği yaparak Türkiye’ye gıda ve kıyafet yardımında bulunduklarını belirtti.

Özdamar, KKTC’ye gelen depremzede çocukların oyuncak ihtiyacı olduğunu öğrenir öğrenmez de kampanya başlattıklarını, pazar günü oynanan Kayserispor – Fenerbahçe maçı öncesi topladıkları oyuncakları ülkeye gelen depremzedelere iletilmek üzere belediyeye teslim ettiklerini söyledi.

Dernek yetkililerinin kolilerle getirdiği oyuncakları teslim alan belediye görevlileri, oyuncakların depremzede çocuklara hemen dağıtılacağını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir