Kılıçdaroğlu: Vatanını seven sandığa gelsin

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nde basın açıklaması yapıyor.

Kılıçdaroğlu açıklamasında, “14 Mayıs geride kaldı. 28 Mayıs günü devletimiz ve milletimiz için yeniden çok önemli bir seçime gidiyoruz. 28 Mayıs günü 2 aday ve 2 farklı anlayış, daha önce bir seçim olmamış gibi sıfırdan milletimizin karşısına çıkacak. Benim görevlerimden birisi de gerçekleri söylemektir. Bizi destekleyen 25 milyon seçmen olmak üzere tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum. İlk turda değişim mesajı çıktı. Erdoğan iktidarının küstahlığına ilk turda ‘dur’ dedik. İktidar partisin oyları önemli ölçüde eridi. Maalesef bir demokrasi şöleni, Erdoğan’ın yalan ve iftira kampanyaları ile gölgelendi. Açıkçası ben karşımda daha mert, daha yürekli bir rakip görmek isterdim. İnsanımız da, miting meydanlarında montajlardan ve bundan medet ummayan adayları hak ediyor” dedi.

“Milletimizi aldatmaya çalışanlar amaçlarına ulaşamadılar” diyen Kılıçdaroğlu, “Milletimiz ilk turda bu sistemden ve bu zihniyetten memnuniyetsizliğini gayet açık biçimde ortaya koydu. Milletimiz bize de çok etkili bir mesaj verdi” ifadelerini kullandı.

10 günde ulaşılması gereken çok sayıda seçmen olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, “Tüm tutanaklar elimizdedir. Oyların hakkını yedirmeyeceğiz. YSK’ye itirazlarımızı yaptık. Son bir oy dahi doğru yazılana kadar tepelerindeyiz. Bunların usulsüzlükleri ve ahlaksızları sınır tanımıyor. 28 Mayıs tarihinde her sandıkta 5 müşahide ihtiyacımız var. Hakkını yedirmeyecek çok daha fazla kadın ve erkek müşahide ihtiyacımız var. Bize oy verenlere çağrı yapıyorum” dedi.

Erdoğan’a seslenen Kılıçdaroğlu, “Erdoğan, sen değil misin terör örgütleriyle defalarca masaya oturan, kapı arkalarında pazarlıklar yapan. Senin ne haddine bize kara çalmak. Buradan açık ve tekrar ilan ediyorum. Bütün vatandaşlarıma ilan ediyorum. Ben terör örgütleriyle masaya asla oturmadım, hiçbir zaman da oturmayacağım. Nokta. Erdoğan senin izlediğin gizli kapakları yolları izlemeyeceğim. Nokta. Erdoğan, sen değil misin FETÖ’ye ‘geri dön’ diyen?” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Erdoğan sen bu ülkeyi uyuşturucu baronlarına teslim ettin. Memleket mafya babalarının barınağına döndü. Buradan ilan ediyorum; iktidara gelir gelmez uyuşturucu baronlarının kökünü kazıyacağım. Erdoğan sen bu iktidara parmağında bir yüzükle geldin ama şimdi ailenin ve etrafındakilerin yedi sülalesini zengin ettin.”

“Söz verdim milletime burunlarından fitil fitil getireceğim. 28 Mayıs’ta yeni bir seçime giderken vatandaşlarımıza seslenmek isterim. Farkında mısınız bunlar kalırsa 10 milyondan fazla sığınmacı daha Türkiye’ye gelecek. Dolar 30 liraya dayanacak.”

CHP’YE İL ÖRGÜTÜNDEN YÜZLERCE KİŞİ DAVET EDİLDİ

Kılıçdaroğlu’nun açıklamasına Ankara İl Örgütü üyeleri de davet edildi.

MİLLET İTTİFAKI’NIN SLOGANI SALONDA

Kılıçdaroğlu’nun açıklaması öncesinde cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2’nci turunda kullanılacak slogan da salonda yerini aldı. Buna göre Millet İttifakı’nın sloganı “Türkiye İçin Karar Ver” olacak.

Ne olmuştu?

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalması sonrası CHP Genel Merkezi’nde 4 gündür strateji çalışmaları yapılıyordu. Önce Cumhurbaşkanı yardımcısı adayları Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu ile Kemal Kılıçdaroğlu bir toplantı yapmıştı.

Ardından Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı’nı oluşturan partilerin liderleri ile dün CHP Genel Merkezi’nde bir araya gelmişti. Toplantıda ikinci tur stratejisi masaya yatırılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir