Galatasaray’ın yıldızı Kerem Aktürkoğlu için Atalanta argümanı

Galatasaray Harika Lig tarihindeki en makûs dönemlerinden birini geride bıraktı. Bilhassa Avrupa sahnesinde performansıyla dikkat çeken sarı-kırmızılı grubun yıldız oyuncuları müşahede altına alınmıştı. Bu oyunculardan biri de Kerem Aktürkoğlu olmuştu.

Sarı-kırmızılı gruba Fatih Terim’in teklifiyle 2020 yazında katılan 23 yaşındaki oyuncu performansıyla birinci 11’in değişilmez isimleri ortasında yer aldı. Sarı-kırmızılı grubun parlayan yıldızlarından biri olan Kerem Aktürkoğlu, Avrupa devlerinin radarına girmiş durumda.

“KİRALIK OLARAK GİDEBİLİR”

İtalyan Calcioline sitesi Kerem Aktürkoğlu ile ilgili flaş bir transfer savı ortaya attı. Haberde şu sözler kullanıldı:

“Türk futbolunun yükselen yeteneklerinden biri olan Kerem Aktürkoğlu mesleğine Avrupa’da devam etmek istiyor. 23 yaşındaki oyuncu, gelecek dönem Atalanta ile Serie A şampiyonluğu için çaba edebilir. 2026 yılının Haziran ayında sona erecek kontratı olmasına karşın Kerem ile başta Atalanta olmak üzere Avrupa’nın değerli kulüpleri ilgileniyor. Atalanta idaresi hayal kırıklığı yaratan bir dönemin Gian Piero Gasperini’ye kaliteli futbolcular sunmak istiyor. Kerem Aktürkoğlu, 15 milyon Euro’luk satın alma opsiyonuyla kiralık olarak Bergamo’ya gelebilir.”

Başarılı kanat oyuncusu bu dönem 51 maça çıkarken 13 gol 12 asistle oynadı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.