Fenerbahçe, Luan Peres Petroni’yi renklerine kattı

Fenerbahçe,  Marsilya kulübü ile Luan Peres Petroni için anlaşmaya varmasının akabinde dün akşam saatlerinde İstanbul’a son görüşmeler için gelen Petroni ile de anlaşarak transferi resmen açıkladı.

“Kulübü ve kendisi ile muahedeye varılmıştır”

Sarı-lacivertliler, transferle ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklama şöyle:

“Profesyonel futbolcu Luan Peres Petroni’nin transferi konusunda kulübü ve kendisi ile mutabakata varılmıştır. Olympique Marseille kulübüne toplam transfer bedeli olarak 5.225.000 Avro ödenecektir.

Transfer bedeline ilaveten, futbol kadrosunun ve futbolcunun performansına bağlı olarak azami 237.500 Avro bonus bedeli Olympique Marseille Kulübüne ödenecektir.”

Gustavo Henrique’yle oynadı

Kim Min Jae’nin yokluğunda Fenerbahçe’nin transfer ettiği bir öteki stoper de Gustavo Henrique’ydi.

Fenerbahçe’nin İstanbul’a getirdiği bir diğer stoper olan Gustavo Henrique ile de eski kadro arkadaşı olan Luan Peres, Santos periyodunda Henrique ile savunma çizgisini paylaşmıştı.

Geçen dönem 50 resmi maça çıktı

Luan Peres, 2021-22 döneminde 4.5 milyon euro karşılığında Santos’tan Marsilya’ya transfer olmuştu. Fransız kulübüyle Haziran 2025’e kadar mukavelesi olan 1994 doğumlu futbolcunun 7 milyon euroluk bir piyasa bedeli bulunuyor. Geçen dönem Marsilya’da 50 resmi maça çıkan ve 22’sinde sol bek, 28’sinde sol stoper oynayan Brezilyalı savunmacı, 3 asist yapmıştı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.