Erdoğan: SADAT’la alakam yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin küme toplantısında konuşuyor. Konuşmasına “19 Mayıs, milletimizin istiklal gayretinin kıymetli dönüm noktalarından biridir. Gazi Mustafa Kemal Paşa başta olmak üzere, şehitlerimizi, kahramanlarımızı rahmetle yad ediyorum” kelamlarıyla başlayan Erdoğan geçen hafta açılışı yapılan Rize-Artvin Havaalanı’nın imajlarını izletti.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

TEPE DEĞİL BAŞLANGIÇ: Demokrasi ve kalkınma adımlarının gayesi 2023’ü Cumhuriyetin tepesi değil, daha büyük atılımlar için bir başlangıç haline dönüştürmektir. 2023 bizim için final değil, büyük ve güçlü Türkiye için yeni bir milat ve yeni bir başlangıç olacaktır. AK Parti’nin kazandığı her seçim esasen bu türlü bir başlangıçtır.

HAKARET DALGASI BAŞLATTILAR CHP ve şurekası daima o denli mevzularla, o denli zırva tezlerle karşımıza çıkıyorlar ki muhatap alıp yanıt vermeyi zul addediyoruz. CHP İstanbul Vilayet Lideri’nin mahkumiyet kararlarının kimilerinin Yargıtay tarafından onanmasının akabinde bize yönelik hücum, hakaret dalgası başlattılar. Yargı kararları eleştirilebilir. Fakat bu tenkitlerin yargı mensupları ve ülkeyi yönetenlerin kişilik haklarına varması hukukun hususudur.

BAŞARAMAYACAKSINIZ Akabinde hakikatle, akılla, mantıkla ilgisi olmayan bir SADAT tantanası çıkardılar. SADAT, TSK’dan emekli bir küme subayın savunma alanında danışmanlık hizmeti vermek için kurdukları şirkettir. Bu şirket sömürge altında kalmış İslam ülkelerine yönelik çalışmalar yapıyor.

2018 yılında bir partinin genel lideri hanımefendi çeşitli yerlerde silahlı kamplar kurulduğu tezini lisana getirmişti. Cumhuriyet Başsavcılığı bunun palavra olduğunu ortaya koymuştu. CHP’nin başındaki zat, SADAT’ın önüne gidip emsal zırvaları tabir etmiştir. Biz bunu, Türkiye’nin bölgesindeki çatışmalarda üstlendiği arabulucu rolüne ve kapsamlı operasyonlarına bir karşılık olduğunu yeterli biliyoruz. Bunun suflesinin nereden geldiğini, niye artık yapıldığını âlâ biliyoruz. Başaramayacaksınız.

BU PALAVRALARIN TUTMAYACAK Hiçbir alakam olmadığı halde, bizim kullandığımız bir darbeci kuruluş olduğunu söyleyecek kadar bu lider terbiyesizleşiyor. Bay Kemal ne dersen de, sen sabahtan akşama palavrayla yatıyor, palavrayla kalkıyorsun. Hiçbir vakit senin dürüstlüğüne şahit olmadık. Bu palavraların tutmayacak.

KAYGISI ATATÜRK’ÜN İSMİNE SAHİP ÇIKMAK DEĞİL Karşımızdaki habis zihniyet boş durmuyor. Şimdi SADAT tartışması bitmeden Atatürk Havalimanı’nda inşa edeceğimiz millet bahçesine saldırmaya başladılar. O denli alçakça, since yapıyorlar ki bu senaryo bunların kalibresini aşar. Bu tesisin ismi 12 Eylül’e kadar Yeşilköy Havalimanı’ydı. Tüm darbecilerin yaptığı ihaneti gizlemek için kullandığı araç daima Atatürk maskesi olmuştur. 12 Eylül darbecilerinin başı Cihan de Cumhurbaşkanlığı periyodunda Yeşilköy’ün ismini Atatürk yaparak birebir yolu izlemiştir. Bunların kederi Atatürk’ün ismine sahip çıkmak değil, kendi kirli gündemlerini inşa etmektir. Sahiden Atatürk hassasiyetleri olsaydı, kendilerine ‘Mustafa Kemal’in itleri’ diyenlerden hesap sorarlardı.

BİR PİST HİZMET VERİYOR Atatürk Havalimanı’nın bir pisti oradaki hastaneye hizmet vermek ve gereksinim durumu için aktif tutulmaktadır. Yeni havalimanımız ise milletimiz cebinden tek kuruş çıkmadan yapıldığıyla kalmamış, milletin cebine para aktaran kaynak haline gelmiştir. Atatürk Havalimanı’na yapacağımız millet bahçesine çevrecilik için karşı çıkmaları tam bir garabettir. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.