Bu Altcoin İçin Endişeler Büyüyor! Platformlar Harekete Geçti!

Fantom Vakfı, Çarşamba günü altcoin projesinin yerel tokeninde bir ticaret havuzundan milyonlarca dolarlık likiditeyi çekti. Bu da cross-chain köprü protokolünün istikrarı konusundaki endişeleri artırdı.

Fantom Vakfı, 2,4 milyon dolarlık MULTI’yi çıkardı

Etherscan’a göre, vakıf tarafından kontrol edilen bir cüzdan, merkezi olmayan borsa SushiSwap’teki bir likidite havuzundan yaklaşık 450.000 MULTI ve 1.363 ETH’yi çekti. Cross-chain araştırmacı Lookonchain hareketi ilk olarak işaretledi. Fantom Vakfı yorum talebine henüz bir yanıt vermedi.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, likiditenin çekilmesi, Multichain kullanıcılarının Fantom ve Ethereum ekosistemleri arasında varlıklarını taşımalarına yardımcı olan protokolden kripto varlıklarını çekmede günlerce gecikme yaşadıklarını bildirmeleriyle ortaya çıktı. Altcoin geliştiricileri 21 Mayıs’ta topluluğa “beklenenden daha uzun” bir yükseltme bildirdiler. Bu arada, Multichain temsilcileri de konuya ilişkin olarak henüz bir açıklama yapmadı.

Bununla birlikte Fantom Foundation hala MULTI’sini elinde tutuyor. Nansen diğer üst düzey sahiplerin Multichain’in yönetişim tokenini borsalara gönderdiğini bildirdi. Ayrıca, bunların arasında 494.200 tokene (2,75 milyon dolar) sahip bir balinanın yanı sıra o sırada pozisyonu 221.000 dolar değerinde olan dijital varlık firması Hashkey Capital’in de bulunduğunu belirtti. On-chain büyük hareketler, MULTI’nin işlem fiyatındaki düşüşe denk geliyor. Basın saatine göre, altcoin fiyatı son 24 saat içinde %28,5’in üzerinde düşerek 5,04 dolara geriledi.

Son dakika: Altcoin projesi yanıt veriyor!

Bu arada, Multichain’in Mog adını kullanan takma adlı stratejik ortaklıklar başkan yardımcısı, “Köprü/takas her zamanki gibi çalışıyor. Sadece Router2 yönlendirmesi [şu anda] yükseltilmeyi bekliyor. Diğer yönlendirmelerin/ token köprülerinin %99’unun amaçlandığı gibi çalıştığını”açıkladı.

Multichain Twitter hesabından yaptığı güncellemede, “Multichain protokolünün cross-chain rotalarının çoğu iyi çalışıyor. Bununla birlikte, bazı cross-chain rotaları mücbir sebeplerden dolayı kullanılamıyor. Ayrıca, hizmetin devam etme süresi bilinmiyor. Hizmet geri yüklendikten sonra, bekleyen işlemler otomatik olarak kredilendirilecektir,” açıklamasını yaptı. Multichain, “bu süreç boyunca” etkilenen kullanıcılara gelecekte açıklanacak resmi bir planla tazminat ödeyeceğini de belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir