Alo polis! Kaputu çalmışlar…

İstanbul’da iki ilçede tıpkı marka arabaların kaputu çalındı. Emniyete giderek “Aracımın kaputu çalındı” diyen mağdurların sayısı dört olunca polis harekete geçti.

Enteresan hırsızlık, 28 Mayıs’ta Sancaktepe, Osmangazi Mahallesi’nde yaşandı. Birebir marka araba sahibi iki kişi, sabah işe gitmek için meskenlerinden çıktıklarında, araçlarının kaputunun yerinde olmadığını gördü. Karşılaştıkları durum karşısında şaşkına dönen iki mağdur da emniyete giderek hırsızlık başvurusu yaptı.

İlçe polisi olayla ilgili çalışma başlatırken, olaydan iki gün sonra Sultanbeyli’de tıpkı marka iki aracın daha kaputunun sökülerek çalındığı öğrenildi.

Kaput hırsızlığının artması üzerine geniş çaplı çalışma başlatıldı. İki ilçenin grupları saatlerce güvenlik kamerası izledi. Araştırmalarda, şüphelinin daha evvel de hakkında hırsızlıktan  süreç yapılmış olan B.C. olduğu anlaşıldı. B.C.’nin yerini belirleyen takımlar şüpheliyi düzenlenen operasyonla gözaltına aldı.

TAMİRCİDE BULUNDU

Emniyete götürülen şüphelinin Sancaktepe’den çaldığı iki kaputu, Bostancı’da bulunan Ü.P. isimli bir oto tamircisine sattığı belirlendi. Adrese giden gruplar kaputları ele geçirirken, Sultanbeyli’den çalınan 2 kaputun ise İ.G.Ç. isimli bir tamirciye satıldığı anlaşıldı. Gözaltına alınan Ü.P. ve İ.G.Ç. hakkında “Suç Eşyasının Satın Alınması yahut Kabul Edilmesi” cürmünden isimli süreç yapıldı. İki isim süreçlerin akabinde isimli makamlarca özgür bırakıldı.

TUTUKLANDI

Kaputları çaldığı tez edilen B.C. hakkında ise “otodan hırsızlık” ve “mala ziyan verme” hatasından isimli süreç yapıldı. Süreçlerin akabinde adliyeye sevk edilen kuşkulu tutuklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.