Açık hava sineması keyfi: Sevinçli Günler

Anadolu’nun birçok köşesinde eskiye dair hasretle anılan geleneklerden açık hava sineması keyfi sürdürülüyor. Malatya Yeşilyurt’taki tarihi konaklar ortasında Sevinçli Günler sineması ilgiyle izlendi.

Sanatsal ve kültürel etkinliklerle Malatya Yeşilyurt’un yaz akşamlarını hareketlendiren Yeşilyurt Belediyesi, Çocuk Şenliği ve Sokak Konserlerinin akabinde ‘Yeşilyurt’ta Sinema Akşamları Sinema Günleri’ aktifliklerine de sürat verdi.

Yeşilyurt’un esaslı tarihinin ön plana çıkarıldığı Yeşilyurt Lezzet Caddesindeki Tarihi Yeşilyurt Konaklarında hizmete sunulan Malatya’nın birinci Sinema Müzesi’nin bahçesinde kurulan dev ekranda gösterimi yapılan Yeşilçam’ın klasiklerinden ‘Neşeli Günler’ sinemasına sinemaseverler ağır ilgi gösterdi.

Münir Özkul, Adile Naşit ve Şener Şen üzere Türk Sinemasına damga vuran sanatkarların rol aldığı güldürüyü izleyenler keyifli bir akşam yaşadı.

Sinemaseverlere, patlamış mısır ve gazoz ikram edildi. Nostaljik anların yaşandığı sinema gösterimini vatandaşlarla birlikte takip eden Yeşilyurt Belediye Lideri Mehmet Çınar, her hafta farklı bir mahallede düzenleyecekleri ‘Yeşilyurt’ta Sinema Akşamları Sinema Günleri’ aktifliklerine, Malatya’nın birinci Sinema Müzesi olan ‘Halil İbrahim Kalaycıoğlu’ Sinema Müzesinde başladıklarını söyledi. İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.